Kuidas tunda, millal on magneesiumi puudus.

Arutlus 'Toitumine' alustatud Indrek Viska poolt, Vebr 27, 2013.

 1. Indrek Viska

  Indrek Viska Administrator Staff Member Administraator Moderaator

  Sõnumeid:
  211
  Meeldimisi Saadud:
  15
  Trofee Punktid:
  18
  "Lisaks jalakrampidele võib magneesiumipuudus esineda ka silmalau tõmblemises. Samamoodi sipelgad, mis mööda jalgu või käsi jooksevad. Samuti närvilisus, rahutus, unetus ning raskematel juhtudel ka depressioon võib olla tingitud magneesiumipuudusest," loetleb Raudalu apteegi proviisor-juhataja Külli Teder, kuidas tunda ära magneesiumipuudust organismis.

  Vaata videot!

  Magneesiumi puudus

  Endale sobiva magneesiumi lisandi leiad SIIT
  zma_90cps_A4754 xpower_magnesium_viz zma2012-300x300 multivitamin_1 potassiummagnesium-300x300
  Last edited: Juuni 16, 2014
 2. Indrek Viska

  Indrek Viska Administrator Staff Member Administraator Moderaator

  Sõnumeid:
  211
  Meeldimisi Saadud:
  15
  Trofee Punktid:
  18
  Magneesiumipuudulikkus – esimesed alameerivad sümptomid

  Tihti ignoreeritakse tahtmatult esimesi magneesiumipuudlikkusele viitavaid märke, sest need näivad kahjutud. Valulikud jalakrambid öösiti on küll ebameeldivad, kuid hommikuks meelest läinud.

  Niisamuti «jooksvad sipelgad» kätel või jalgadel, jäsemete tundetus – need ei tundu olevat ohtlikud, sest mööduvad mõne aja pärast iseenesest.

  Loomulikult ei pruugi nad ka mingile pöördumatule lihashaigusele viidata, vaid lihtsalt meie kehale märku anda, et organismis on liiga vähe magneesiumi. Kui sellele lisandub veel püsiv väsimus ja pidev pingesolek, tuleks kiiremas korras perearsti poole pöörduda ja vereanalüüsi anda.

  Nende esimeste ohumärkide ignoreerimine viib halvimal juhul tõsise haigestumiseni: pidev magneesiumipuudulikkus kehas võib põhjustada kõrget vererõhku, diabeeti või südame-veresoonkonna probleeme.

  Kes on eriti ohustatud?

  Magneesium on mineraalaine, mis sõltub oluliselt inimese enda eluviisist. Kuna organism on võimeline igapäevaselt ainult murdosa vajalikust magneesiumikogusest talletama, on magneesiumipuudus kerge tekkima.
  Kõige enam põhjustavad magneesiumipuudulikkust valed toitumisharjumused. See puudutab ka dieeditajaid, kes end toiduga liialt piiravad.

  Ohus on ka need, kes end trenniga hingetuks rassivad, antibeebipille võtavad ja stressirikast elu elavad. Samuti peaks magneesiumipuudulikkust kahtlustama, kui on vajadus üleliia vett tarbida.

  Tuleks tähele panna, et mõned ravimid pärsivad organismi võimet magneesiumi omastada. Vajadusel tuleks kindlasti konsulteerida apteekri või arstiga.

Jaga Seda Lehte